Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek17. ročník Benátské noci 2009 NASTARTUJE čtvrteční warm up day
 
Už podruhé organizátoři Benátské noc 2009 rozjedou třídenní hudební marathon večírkem pro nedočkavé, který proběhne ve čtvrtek 23. července.
 
Ve čtvrtek nažhaví „nedočkavé“ mimo jiné Bank Holiday-rock, Syndrom-crossover-stoner rock, Luboš Odháněl W.I.X Hitmakers-rock, Bikini-punk&rock´n´roll, o zvuk a světla se postará Benny sound. Program zahřívacího Warm Up dne zde bude zavčas zveřejněn.
***
Headlinerem letošního ročníku festivalu je německá skupina GUANO APES, která chystá na toto léto světový comeback. V  rámci turné vystoupí na několika málo prestižních evropských festivalech a pořadatelům benátské na Malé Skále se podařilo, že Benátská noc 2009 je jedním v nich. Mezi další zahraniční lákadla letošního ročníku patří Tarja Turunen, bývalý a opěvovaný hlas skupiny Nightwish, Paradise Lost,britští „gothicmetaloví pionýři“, a MIDGE URE, frontman, kytarista a zpěvák slavné britské kapely ULTRAVOX.
 
Bohatě je zastoupena také slovenská scéna, např. IMT Smile, No Name, Katka Knechtová, a další. Nejhojnější skupinou interpretů jsou bezesporu české kapely v čele s Chinaski, J.A.R., Walda Gang, Support Lesbiens, nestárnoucí Františko Ringo Čech, který speciálně pro tento festival staví doprovodnou kapelu, a spousta dalších. Návštěvníci se mohou těšit na bezmála 120 kapel.
***
Letošní ročník festivalu Benátská noc 2009 proběhne na Malé Skále v Českém ráji od pátku 24. do neděle 26. července.
 
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream.