Jdi na obsah Jdi na menu
 


BACKSTAGE ŽDÍMAČKA - MAREK GERLICH (DEBILLHEADS)

Marek Gerlich - deBill HeadsPřipravili jsme pro vás miniseriál rozhovorů s vybranými členy hudebních skupin, kde se dotkneme z velké části půdy prozatím neorané. Nakousneme jak si vedli či vedou během svého mládí a především bujarých studentských let, jaké jsou jejich záliby všedního dne a naopak kam se rádi chodí bavit za dlouhých zimních večerů.

Začínáme jedním ze členů tzv. idiotic pub band - Markem Gerlichem (kytaristou skupiny deBill Heads)

 

 

 

 

 

Můžeš nám ve stručnosti představit svou kapelu, svůj post v ní a co zásadního se u vás právě děje?

V kapele DEBILL HEADS hraju na kytaru a v současné době jsme na turné se skupinou Tři sestry.
Mezi koncerty se Třemi sestrami vystupujeme na spoustě dalších akcí a festivalech po ČR a máme za sebou i letošní hraní na Slovensku, kam jezdíme pravidelně už několik let. V pauzách mezi jednotlivými koncerty připravujeme materiál na další řadové album. Aktuální informace najdou čtenáři na webu www.debillheads.cz.

Když už jsme u hudby, jakou hudbu v soukromí posloucháš ty? Poslechneš si někdy i vaší desku?

Poslouchám mraky muziky odlišných žánrů. Z klidnějších vod třeba Kryštof, Annu K nebo Lenku Dusilovou, přes drtiče Soulfly, Korn až třeba k progresi typu Pražský Výběr II. Samozřejmě můžu i klasiku jako AC/DC nebo Aerosmith.

Chodíš raději do klubů nebo na festivaly? A kde raději hraješ?

Jak na co, např. HC kapelu si na fesťáku nikdy neužiju tak dobře jako v klubu. Je to hodně skoro až o fyzickým kontaktu a z velký vzdálenosti to na mě nefunguje. Na druhou stranu miluju festivaly a neumím si bez nich představit léto. Na nich se ale moc nezaměřuju na drsný party, ale spíš na interprety jako je David Koller atd.
S kapelou hrajeme nejradši na festivalech. Patřím k živelnějším hráčům a při vystoupení mám kolem sebe rád hodně prostoru, což kluby moc neumožňují. Na druhou stranu v nich vyniká náš frontman, který by v nich dokázal bavit obecenstvo i sám bez své doprovodné kapely, jak nás hrdě a láskyplně nazývá :)

Kde hledáš inspiraci pro hudbu?

To se asi hledat nedá. Buďto inspirace je nebo není, člověk se může jenom modlit aby se vždycky dočerpala.

Co za školu právě studuješ, případně jsi studoval/a?

Maturoval jsem na SOŠ a VOŠ ve Štětí obor Design a poté jsem chvilku studoval na FF UPOL v Olomouci obor teorie a dějiny dramatických umění, což je dvouobor Filmová věda a divadelní věda, kde jsem ke své nevelké píli vydržel pouhý semestr.

Jak zvládáš stíhat školu, případně práci, a zároveň kapelu? Není to někdy tak trochu zanedbávání jednoho druhým?

Ano je to tak. Když jedeme hrát, tak jde práce stranou, nicméně muziku kvůli práci nijak nezanedbáváme :)

Pokud už nestuduješ, jak vzpomínáš na svá školní léta, učení, spolužáky? Jak si to zvládal/a, vrátil/a bys to a co bys případně změnil/a? Chystáš se doplňovat své znalosti dalším studiem?

Na školní léta a spolužáky vzpomíná rád asi každý, nicméně na školy jako instituce vzpomínám vyloženě nerad a jsem rád, že to mám za sebou. V současné době se dál studovat nechystám, i když musím přiznat, že mi trochu vadí moje nedovzdělanost. Ale jak se říká „Nikdy, neříkej nikdy“.

Jaký typ odreagování ve volném čase preferuješ, případně kde tě naši čtenáři mohou během týdne potkat?

Ve volném čase se věnuji ještě dalším kapelám a jelikož jsem maniak, tak mi spoustu času zabere sledování filmů a seriálů. Californication  s Duchovnym je totální bomba.

Jaký máš vztah k extrémním a jiným sportům? Pokud se nějakému věnuješ aktivně, jaký to je a proč sis zvolil/a právě tento? Jak jsi na tom vůbec s adrenalinem?

K extrémním sportům asi jen to, že vypadají dobře v TV  Osobní zkušenost s nimi nemám žádnou a zřejmě asi ani mít nebudu, neb jsem na to bojácný. Do konce základky jsem hrál závodně volejbal, ale ten pro mě skončil s nástupem The Offspring a první kytarou.

Jak se (ne)pereš s cizími jazyky? Už si se dostal/a do situace: „Že já se ten jazyk víc neučil/a!“

S angličtinou na tom nejsem nejhůř a německy se učit nechci. S východoněmeckým turistou se raději dostanu do výše popsané situace …

Nakonec tvá rada mladým lidem jak v klidu proplout školou a poprat se s životem..

Tak v tomhle ohledu nikomu radit nemůžu ani nechci. Ať si to každej má podle svýho uvážení, každýmu přeju jen to nejlepší.
PS: Malá rada maturantům ve Štětí: Polesnej pije drsoně a Jaroš pije všechno :) :) :)

 

Za rozhovor skvělému kytaristovi a dříve "příležitostnému dablérovi Kamila Střihavky" děkuje Johny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář