Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kozakov Challenge 09

Místo konání: Kozákov
Druh akce: mistrovství Evropy
Datum: 12. 8. 2009
Web: Stránky akce

Přinášíme vám několik fotografií ze zahájení Evropského mistrovství v downhillu Kozákov challenge 2009. Tento závod se oficiálně koná v ČR poprvé, navíc se jedná o Evropský šampionát ve střední a východní Evropě. Jako místo konání byla vybrána nejvyšší hora Českého ráje (744 m n.m.) odkud je nádherný rozhled. Na vrcholu je v současnosti zřízen camp, který se začíná průběžně zaplňovat stany. Pro závodníky je na místě připraven také stan, kde mohou trávit volný čas mezi jízdami.
Na trati se první den rozjíždělo ve volných jízdách na 170 jezdců, kteří přijeli na celou 4 denní akci z různých států. Mezi jezdci bylo také nemalé zastoupení rychlostí a adrenalinem posedlých žen i dívek. Závodnici jsou vždy hromadně vyzvednuti a vyvezeni autobusem na vrchol a po částech startují na trati, která je pokryta novým asfaltem. Trať má délku přibližně 3 km a závodníci ji dokáží zdolat v časech pohybujících se okolo 3 minut.
Závod, který proběhne v sobotu, je rozdělen do 5 disciplín a to: Longboard, Classic luge / Buttboard, Streetluge, Dirtboard, Skullboard. Volně řečeno, závodníci se řití ze strmého kopce buď v leže nebo ve stoje na různých „prknech“ připomínajících skateboard. Zatímco v kvalifikačních jízdách budou závodníci startovat jednotlivě, v závodě již pojedou ve čtveřicích, takže je zřejmé, že nebude nouze o napínavé momenty a karamboly.

foto z prvního dne / fotos of 1. day (12. 8. 2009)

foto z druhého dne / fotos of 2. day (13. 8. 2009)


video z trati 12.8. (zdroj: http://kozakovchallenge.cz/cz)

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář