Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skyline

Místo konání: Turnov (KC Střelnice)
Druh akce: Koncert
Datum: 6. 2. 2009
Web: http://www.kcturnov.cz/

K nově otevřenému kulturnímu centru v Turnově jsme dorazili první únorový pátek okolo půl osmé večer. Před vchodem do zdejšího „zábavního multifunkčního parku“ už čekalo okolo dvou desítek lidí věkového průměru kolem 20 let. Po vstupu do hlavní haly jsme čekali na jednu z organizátorek koncertu, abychom se mohli dohodnout na focení a mezitím jsme pozorovali jak neustále přicházejí další a další, kteří hodlali dnešní večer věnovat psychickému a fyzickému aktivnímu odpočinku při rytmech bicích, kytary, DJ, 2x MCs + ladys vocal alá Marka Rybin. Zatímco z horního velkého sálu bylo ještě slyšet zvukovou zkoušku, přicházely další mladé párečky a skupiny lidí.

Potom co jsme se dohodli na focení a vstupu, jsme šli o patro výš do centra hlavního dění. Koncert měl odstartovat v 8 hodin a my jsme se chtěli ještě trochu zorientovat v místních prostorách. Dalo by se říct že všechno ještě bylo cítit novotou. Prostory, které byly postaveny za 180 milionů, už nějaký ten komfort musí poskytovat. Použité materiály a doplňky působí reprezentačním dojmem a jít sem na koncert je vskutku pravý kulturní zážitek. Koncerty a vystoupení, které sál zažil, by se daly spočíst na prstech pravé a levé ruky. Byl to bezpochyby první koncert s největší účastí lidi do pětatřiceti, kteří přijeli i ze vzdálenějších měst. Turnovu a okolí takové prostory chyběly už dlouhou dobu a teď už snad konečně můžeme očekávat vlnu podobných koncertů. V baru bylo před začátkem koncertu husto, každý se chtěl posilnit na fyzicky náročné taneční kreace a hlasové projevy. Kolem cca půl deváté už jsme se přemístili před pódium, a čekali než se to rozjede. To už přichází DJ a spouští intro..

Jako první se rozezní nástroje a hned přicházejí kluci, aby přivítali své fanoušky a příznivce elektro-pop-punk dance music v tomhle novém sále. V dalším songu už se představuje „nová“ zpěvačka Marka Rybin (alter ego Gaia mesiah), která svou roli dívčího hlasu převzala po předchozí zpěvačce Jitce bez jakéhokoliv problému, což potvrzuje už necelý rok na sérii koncertů a festivalů. V další hodině a půl už se na vás sype jedna pecka za druhou křížem krážem všemi alby a vy nemáte ani minutku na oddych, stejně jako na pódiu, kde by se dalo s nadsázkou říci, že nevidíte chvíli, kdy by alespoň jeden z nich neměl jednu nohu ve vzduchu. Když jste po hodině a půl ještě neměli dost hudby a nohy vás pořád nesly, přicházejí tři nášupy v podobě těch větších hitovek, po kterých už se skupina loučí s Turnovem a svými fanoušky. Všichni nabaženi jako vždy super koncertem špičkové skupiny, až na nějaké výtky směrem na kvalitu zvuku (zvukaře), pozvolna odcházejí vstříc nekončícímu večeru.

kompletní fotoreport: http://picasaweb.google.cz/fotojohny/Skyline#
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář